توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
زندگی نامه معصومینمذهبی

زندگینامه حضرت لوط و داستان عذابی که به قومش وارد شد

حضرت لوط یکی از اولین افرادی بود که به حضرت ابراهیم ایمان آورد و ایشان را در این راه یاری کرد. در واقع ایشان همیشه در کنار حضرت ابراهیم بودند و همیشه او را همراهی می کردند. در ادامه با زندگینامه حضرت لوط آشنا خواهید شد.

 

حضرت لوط یکی از اولین افرادی بود که به حضرت ابراهیم ایمان آورد و ایشان را در این راه یاری کرد. در واقع ایشان همیشه در کنار حضرت ابراهیم بودند و همیشه او را همراهی می کردند. در ادامه با زندگینامه حضرت لوط آشنا خواهید شد.

رابطه حضرت لوط با حضرت ابراهیم چه بود؟

زندگینامه حضرت لوط

با توجه به آن چه از امام صادق نقل شده است نشان می دهد که ایشان حدودا ۳۰ سال مردم را به یکتا پرستی دعوت کردند ولی باز هم مردم یکتا پرست نشدند و عذاب الهی بر آن ها نازل شد. در قران کریم حدودا ۲۷ بار نام ایشان ذکر شده است و حضرت لوط به عنوان یکی از پیامبران مرسل و صالح خوانده می شود. ایشان در برابر قومی سرکش و هوسران قرار داشت که شهوت آن ها بیش از اندازه بود. لوط یکی از واژه هایی می باشد که معنای بسیار گسترده ای دارد در نظر داشته باشید که این نام به معنی ارتباط قلبی می باشد. برعکس این نام لواط می شود که به قوم حضرت لوط بر می گردد که ارتباط های نا مشروع داشتند و شهوت پرست بودند. با توجه به روایات مختلف حضرت لوط برادر زاده یا پسر خاله حضرت ابراهیم بودند و برخی از روایات بیان می کنند که ایشان برادر ساره همسر حضرت ابراهیم بوده اند. لوط در بابل قدیم و عراق کنونی بدنیا آمده بود و زندگی سختی با قومش داشت.

مهاجرت حضرت لوط

حضرت لوط زمانی هجرت کرد که حضرت ابراهیم از بابل به سمت فلسطین مهاجرت می کردند. در این راه زمانی که آن ها در حال گذر از مصر بودند کنیزی به نام هاجر به جمع آن ها اضافه شد و همراه آن ها به فلسطین رفت. شایان ذکر است که در این سفر ساره نیز همراه آن ها بود. حضرت لوط در پایین کشور فلسطین و حضرت ابراهیم در بخش بالایی این کشور ساکن شدند و حدودا ۸ فرسخ با یک دیگر فاصله داشتند. لوط به سوی قومی که بعدا قوم لوط نام گرفت حرکت کرد و این قوم در شهر های سدوم، عمورا، ادوما، صاعورا و صابورا نام داشت حرکت کرد و آن ها را به یکتا پرستی دعوت کرد.

ازدواج حضرت لوط

ازدواج حضرت لوط

همانطور که می دانید یکی از سنت های پیامبری ازدواج می باشد. در واقع ازدواج یکی از راه های صحیح برای ارضای نیاز های جنسی می باشد برای همین هم خداوند بر این امر تاکید بسیار زیادی دارد. حضرت لوط هم از این آیین پیروی کرد تا دیگران نیز از او درس بگیرند و او را الگو قرار بدهند و از انحرافات بازگردند و به راه درست بروند. ثمره ازدواج حضرت لوط چندین دختر بود. لوط با گذشت چندین و چند سال باز هم به سفارشات خود ادامه می داد و دیگران را به حق دعوت می کرد ولی افرادی که بر علیه لوط بودند او را تهدید کردند و خواستار تبعید او شدند که ایشان آن قوم را نفرین کرد و بلا های بسیاری بر سر آن قوم منحرف آمد.

در نظر داشته باشید که زندگینامه پیامبران سرشار از درس و نکات آموزنده می باشد. همانطور که خداوند در قران کریم اشاره کرده است بهتر است از گذشته ها درس بگیرید تا بتوانید راه درست را انتخاب کنید و به انحراف و گمراهی کشیده نشوید. در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک های مقابل سایر مقالات آرگا را در رابطه با زندگی نامه حضرت آدم و زندگینامه حضرت یونس را مشاهده کنید.

منبع : آرگا

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا