اخبار سیرافتصاویردریا و درختانسیرافگردشگری و دیدنی
موضوعات داغ

تنگه بنو سیراف یا شنویی

تنگه بنو سیراف یا شنویی پدیده ای شگفت از فرسایش سنگ‌های رسوبی زمین، در اطراف سیراف واقع شده که کمتر معرفی شده و به همین دلیل کمتر مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است.

تنگه بنو سیراف 

دلیل نام گذاری تنگه شنویی، وجود حوضچه های آب بزرگ است که در تمام دره وجود دارد ،که برای عبور از آن باید حتما شنا کرد و کانال هایی برای هدایت آب سیراف باستان است که زیبایی این تنگه را دو چندان می‌کند.

این تنگه در یک لایه ماسه‌ سنگی ایجاد شده است و به دلیل وجود میان لایه‌های مارن، سیلت و آهک و فرسایش انحلالی آنها حفره‌ها، درزها و بریدگی‌‌‌‌ های رنگی بسیار زیبایی در این دره ایجاد شده که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. 

در ابتدای #تنگه_بنو باغ و نخلستان و حوضچه های کوچک آبی وجود دارد که تفرجگاه زیباییست و می‌تواند در آینده با وجود پتانسیل خوبی که دارد ، استفاده هایی در جهت جذب گردشگر توریست انجام داد.

تنگه بنو سیراف یا شنویی
تنگه بنو سیراف یا شنویی
تنگه بنو سیراف یا شنویی
تنگه بنو سیراف یا شنویی

تنگه بنو سیراف یا شنویی

برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود
نمایش بیشتر

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی از سال 96 فعالیت خود را شروع کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد، هرگونه کپی نیاز به اجازه کتبی از سایت مجله سیراف می باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن