توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیدانستنی های ازدواجروانشناسی عمومیمشاوره خانواده
موضوعات داغ

مراقبت از ارتباط زناشویی

در این ویدئو با عنوان مراقبت از ارتباط زناشویی به شما خواهم گفت که چطور باید از رابطه زناشویی خود مراقبت و محافظت کنیم. 

 درباره این برنامه

در این ویدئو با عنوان مراقبت از ارتباط زناشویی به شما خواهم گفت که چطور باید از رابطه زناشویی خود مراقبت و محافظت کنیم. 
در این ویدئو خواهید دید :        

(اگر می خواهید 22 نشانه عشق حقیقی در یک ارتباط زناشویی را بدانید حتما مقاله زیر را بخوانید)

  • چیکار کنیم که عاشقمون بمونه
  • چطور به همسرم حس امنیت بدهم؟
  • راهکارهای نزدیک شدن به همسر
  • علت سردی روابط زناشویی

 

همچنین با مطالعه مقاله زیر می توانید از سطح کیفی ارتباط زناشویی  خود با همسرتان مطلع شوید و اگر خدای نکرده نشانه هایی از عشق حقیقی در رابطه زناشویی شما وجود ندارد باید سریعا گام های مثبتب جهت حل مشکلات بردارید.

22 نشانه عشق حقیقی در یک رابطه زناشویی

 

می خواهید بدانید که عشق حقیقی در یک ارتباط زناشویی و عاشقانه چطور است؟ نشانه های زیر به شما اطمینان می دهد که عشق شما و همسرتان در این رابطه حقیقی است.

1. حس از خودگذشتگی وجود دارد

شما آمادگی این را دارید که منطقه آرامش خود، منصب های مهم، آرزوهای شخصی، و حتی شادی و خوشبختی خود را بدهید تا همسرتان خوشبخت شود و ارتباط زناشوییبین شما سالم بماند.وقتی شما و همسرتان دتر زندگی به این نتیجه رسیدید که همدیگر را واقعا دوست دارید،حاضر خواهید شد تا تمام چیزهای خوب را برای همدیگر بخواهید.

 

 حس از خودگذشتگی در ارتباط زناشویی

2. هیچ خودخواهی درمیان نیست

در یک رابطه زناشویی سالم فقط همکاری وجود دارد. شما فکر می کنید، تصمیم می گیرید و عمل می کنید، نه تنها برای خودتان بلکه برای رابطه‌تان. با هم همچون دو شخص متفاوت برخورد می‌کنید که در قلب، ذهن، و روح یکی شده اند.

 

نبود خود خواهی

3. یاد می‌گیرید چطور خود را دوست بدارید

به خود آسیب نمی‌رسانید چون می‌توانید اهمیت خود را برای کسی که دوستش دارید بشناسید. درک می‌کنید که اگر به خود آسیب برسانید، در اینصورت به همسر و رابطه تان نیز لطمه وارد می‌کنید.

 

دوست داشتن خود در ارتباط زناشویی

4. احترام متقابل وجود دارد

علیرغم تفاوت‌هایتان به هم احترام گذاشته و برای هم ارزش قائل هستید. مرد بعنوان یک مرد محترم شمرده می شود و زن نیز بعنوان یک زن. شما به نظرات هم گوش داده و وقتی تفاوتی وجود دارد، هر دو برای انجام دادنش توافق کرده و در رابطه‌تان شاد باقی می‌مانید.

 

احترام متقابل دار ارتباط زناشویی

5. وقتی عشق و نفرت در مقابل هم قرار می‌گیرند، عشق نجات یافته و باقی می‌ماند

به عبارت دیگر، حتی وقتی همسرتان شما را عصبانی کرده باشد، لطمه‌ای به عشق شما برای او ایجاد نمی‌شود. هیچ وقت از مراقبت و اطمینان از اینکه نیمه دیگرتان حالش خوب باشد دست بر نمی‌دارید.

 

نجات عشق

6. از عشق همراه با حقیقت لذت می برید

دروغگویی انتخاب شما نیست. صداقت را همیشه تمرین می‌کنید و در رابطه‌تان تبدیل به عادت شده است. شما و همسرتان از آن لذت می‌برید، چون به هر دوی شما کمک می‌کند از حسادت و تزلزل دور باشید

عشق همراه با حقیقت

7. سختی‌ها شما را صبورتر می‌کنند

دعواها و مشکلات در یک رابطه معمولا صبر افراد را از بین می برد. اما درمورد شما، این بحران ها شما و شخص مورد علاقه شما را حتی قوی‌تر و صبورتر می‌کند.

سختی ها شما را در اتباط زناشویی صبورتر می کند

8. به هم اعتماد دارید

دلیلی وجود ندارد که به همسرتان شک کنید یا او به شما شک کند، چون نه تنها به هم اعتماد دارید بلکه تلاش می‌ برای هم قابل اعتماد باقی بمانید.

 

در ارتباط زناشویی به هم اعتماد دارید

9. امید هرگز از بین نمی‌رود

فرقی نمی‌کند چقدر مشکلات رابطه شما بزرگ هستند، فرقی ندارد چقدر آینده‌تان تاریک به نظر می‌رسد، شما همیشه مثبت باقی مانده و نوری از امید برای فردا می بینید

 

ازبین نرفتن امید

10. وفاداری بر اساس عمل است

امید و اعتماد شما باورهای غلطی نیستند. شما به هم اعتماد داشته و برای آینده امید دارید، چون هر دوی شما برای کسب اعتماد سخت کار کرده و عمل می‌کنید تا امید و وفاداریتان بی‌ثمر نماند

 

وفاداری بر اساس عمل در ارتباط زناشویی

11. بین شما ثبات وجود دارد

نه تنها جمله “دوستت دارم” را به هم می‌گویید، هر آنچه که می‌گویید را نیز تمرین کرده و همواره به این تمرین ادامه می‌دهید. انگار به دنیا آمده‌اید که با دلی شاد برای باقی زندگیتان همدیگر را دوست داشته و مراقب هم باشید.

در ارتباط زناشویی بین شما ثبات وجود دارد

12. در رابطه شما رشد وجود دارد

رفتارهای کودکانه شما شروع کرده اند به از بین رفتن، دارید بزرگتر و بالغ‌تر می‌شوید. شما و همسرتان درمورد چیزهای بی‌ارزش بحث نمی‌کنید. در عوض، روی پیشرفت فردی همدیگر به اندازه رشد رابطه تان تمرکز می‌کنید

 

رشد در ارتباط زناشویی

13. با تواضع می‌توانید شاد باشید

می‌توانید به راحتی غرورتان را کنار بگذارید. شما به شهرت، توجه، یا شناخت برای راضی نمودن خود نیازی ندارید. می‌توانید با یک زندگی آرام، متعادل و متواضع با کسی که دوستش دارید خوشبخت و شاد باشید.

 

تواضه در ارتباط زناشویی

14. همیشه چیزی را می‌خواهید که برای همسرتان مناسب باشد

مهربانی از قلب شما لبریز است. هرگز به ذهنتان نمی‌رسد که به همسرتان آسیب بزنید. به اندازه کافی مهربان، بامروت، بخشنده و دلسوز هستید که همیشه نیمه دیگر خود را شاد کنید.

 

خواستن چیزهای مثبت برای همسر

15. همیشه کار درست را انجام می‌دهید.

جایی برای انجام گناه ندارید. خود را از فساد و کارهای غلطی که احتمالا شما، همسرتان، و رابطه‌تان را از بین می برند دور می کنید. عاشق دانایی هستید، درحالیکه از حماقت متنفرید.

 

دوری از حماقت

16. از صدمه دیدن نمی‌ترسید

عشق خالصتان را به نیمه دیگرتان می‌دهید، بدون ترس از اینکه چیزی بجای آن دریافت نکنید. از تنها ماندن و صدمه دیدن به وسیله همسرتان در آینده نمی‌ترسید. درحالیکه هر دوی شما در یک رابطه‌اید، تمرکزتان روی لحظه‌ی حال است و اینکه چطور می‌توانید همسرتان را به درستی دوست بدارید و او را خوشبخت کنید.

 

از صدمه دیدن نمی هراسید

17. رابطه‌تان شما را کامل می‌کند

به نظر می‌رسد دیگر نیازی نیست که به رویا بروید و خیالبافی کنید، چون بزرگترین رویای شما که خوشبختی در کنار نیمه خاص خودتان است اکنون به حقیقت پیوسته. حسرت دیگر در لغات شما جایی ندارد. زندگی شما حس کامل بودن گرفته، مخصوصا وقتی می بینید که شخصی که دوستش دارید لبخند بر لبانش دارد و حقیقتا شاد است.

 

تکامل در رابطه زناشویی

18. همدیگر را می‌بخشید

مهربانی و بخشش در دستان شما قرار دارند. شما بذر نفرت یا ترش رویی را در قلب خود نمی‌کارید. به هم گوش می‌دهید. در گذشته کنکاش نمی‌کنید. می‌دانید چطور گناهان هم را بخشیده و برای اینکه رابطه‌تان را قوی‌تر و سالم‌تر کنید به جلو حرکت می‌کنید.

 

 

بخشیدن همدیگر در ارتباط زناشویی

19. زمان نمی‌تواند به عشق شما لطمه بزند

به راحتی می توانید قرار ملاقات های کاری، برنامه کاری، و چیزهای دیگری که در برنامه تان هست را کنسل کنید، فقط برای اینکه کنار نیمه‌ی دیگر خودتان باشید. وقتی کنار نیمه دیگرخود هستید، انگار زمان متوقف شده است.

 

لطمه نخوردن عشق

20. فاصله مانع نیست

فاصله زیاد شما را از عشق به همسرتان باز نمی دارد. این امرهمچنین هر دوی شما را از عزیز، وفادار، قابل اعتماد و پایبند بودن دور نمی‌کند. کمی شانس به شما کمک می‌کند کوله بارتان را ببندید وعازم سفر بلندی شوید که فقط شخص مورد علاقه‌تان را در آن می توانید ببینید.

 

فاصله مانع نیست

21. عاشق پول نیستید

به خاطر پول بحث نکنید. از آن استفاده کرده و ارزش آن را مد نظر می‌گیرید، اما این در مقایسه با اهمیت رابطه با همسرتان هیچ ارزشی ندارد. می‌توانید بی‌خیال پولی که به سختی بدست آورده‌اید شوید فقط برای اینکه هدیه‌ای به شخص مورد علاقه‌تان بدهید که او را خوشحال می‌کند. برای اینکه به عشقتان  یکی از مهم‌ترین هدیه‌هایی که می‌خواهد-وقت و لحظه‌های ارزشمندتان را-بدهید، و می‌توانید بی خیال منفعت مالی خود شوید.

 

پول همه چیز نیست

22. به نظر می‌رسد این عشق تا ابد ادامه دارد

عشقی که با هم حس می‌کنید هنوز یک راز است. انگار قبل از اینکه متولد شوید شکل گرفته است. انگار شروعی نداشته و پایانی هم نخواهد داشت.

 

 

ادامه ابدی عشق

جلسات این برنامه
پریسا نصری

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا