دعا و طلسممذهبی

عوامل ایجاد کننده چشم زخم چیست – چشم زخم چگونه ایجاد می شود

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی و انگشتر دعا سایت سیراف عوامل ایجاد کننده چشم زخم چیست – چشم زخم چگونه ایجاد می شود را برای شما عزیزان قرار دادیم .

عوامل ایجاد کننده چشم زخم چیست – چشم زخم چگونه ایجاد می شود

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی و انگشتر سایت سیراف عوامل ایجاد کننده چشم زخم چیست – چشم زخم چگونه ایجاد می شود را برای شما عزیزان قرار دادیم . چه عوامالی و کارهایی باعث می شود تا چشم زخم ایجاد شود ؟ یکی از عوامل ایجاد چشم زخم و چشم نظر حسادت و بخل می باشد . حسادت و بخل باعث به وجود آمدن انرژی های منفی می شود . دومین عامل ایجاد چشم زخم محبت و دوست داشتن بیش از اندازه می باشد و دیگر عامل از عوامل ایجاد کننده چشم زخم عشق و علاقه بیش از اندازه به نعمت های خداوند می باشد …

عوامل ایجاد کننده چشم زخم چیست – چشم زخم چگونه ایجاد می شود,عوامل ایجاد چشم زخم,چرا چشم زخم به وجود می آید,دلایل ایجاد کننده چشم زخم در انسان,حسادت و بخل ایجاد کننده چشم زخم,محبت و دوست داشتن زیاد باعث ایجاد چشم زخم,علاقه زیاد به نعمت های خداوند باعث ایجاد چشم زخم

عوامل ایجاد کننده چشم زخم چیست – چشم زخم چگونه ایجاد می شود

الف – حسادت در انسان ایجاد انرژی منفی می کنند که مخرب ذهن و روان است و آسیب (شر) می رساند.

ب – محبت بیش از حد نسبت به چیزی یا کسی، باعث چشم زخم و آسیب می شود.

چنانچه علاقه به نعمت های خداوند از علاقه به خالق آنها بیشتر باشد، شر رخ می دهد.

زیرا انسان محدود به خود می شود و آن نعمت را متعلق به خود می داند و شر وجودش را می گیرد.

خداوند در قرآن می فرماید:

اگر پدران، فرزندان و ثروت خود را بیش از خدا دوست بدارید، آنگاه منتظر عذاب الهی باشید.

ج – حیرت و تعجب انسان تنگ نظر وقتی به چیزی یا کسی نگاه کند، از چشم او انرژی منفی خارج می شود و آسیب می رساند.

قرآن اشاره مستقیمی به چشم زخم وجود نداشته اما برخی آیات از جمله آیه:

«وَ إِنْ یَکادُ الَّذینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَ یَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ »(قلم/۵۱)

را بعضی از مفسران به این قضیه مربوط می‌دانند و در احادیث این موضوع به صراحت بیان گردیده و از جمله پیامبر اسلام می‌فرماید:

چشم زخم حقیقت دارد و اگر چیزی بر قدر (تقدیر) پیشی می گرفت چشم بود. چشم زخم واقعیت دارد و مرد را در قبر و شتر را در دیگ قرار می‌دهد.

همچنین در تفسیر سوره حجر آیات ۱۴-۱۵ بیان شده است کافران مکه نیز در برابر معجزات پیامبر(ص) مدعی بوده که چشمانش در برابر مشاهده گشایش درهای آسمان مسحور گردیدند و در حقیقت پیامبر در چشمان ایشان تصرف نموده تا نتوانند حقیقت و واقعیت را از خیال جدا کنند.

چنانچه کافران در تلاش بودند چشم زخمی به پیامبر(ص) برسانند که آنان از هر راهی تلاش نموده و تا آن حضرت را بکشند و یا دعوتش را به تعطیلی بکشانند از ساحران و جادوگران بهره گرفتند تا این کار را انجام بدهند.

در آیه۶۷ سوره یوسف به امکان و حقانیت چشم زخم اشاره نموده و در این آیه حضرت یعقوب(ع) به فرزندان خویش فرمان داده که در هنگام ورود به مصر از یک دروازه شهر وارد آن نشوند و از آن جایی که فرزندان ده‌گانه ایشان افرادی زیبا و تنومند و جوان بودند از ایشان می‌خواهد برای در امان ماندن از چشم زخم مردم مصر از دروازه‌های متعدد وارد بشوند تا به چشم نیایند.

در حقیقت حضرت یعقوب(ع) از چشم زخم مصریان نسبت به فرزندانش دل نگران بوده که هر چند که آن حضرت بر این نکته تأکید ‌ورزیده که قدرت انسان‌های دارای چشم زخم به گونه‌ای بوده که او نمی‌تواند جلوی آن‌ها را گرفته، مگر آن که اراده الهی به این تعلق داشته که چشم زخم مردم در ایشان اثر نگذاشته باشد.

0/5 (0 نظر)
همچنین بخوانید:  دعای مجرب جهت زیاد شدن محبت و علاقه بین دو نفر در حد عشق

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا