توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
احادیث و سخنان بزرگانمذهبی

پاداش کارها در ماه شعبان 70 برابر است

پاداش کارها در ماه شعبان 70 برابر است

فضیلت ماه شعبان ، فضیلت ماه شعبان
رسول گرامی اسلام(ص) فرمود: شعبان ماه شریفی است، و آن ماه من است و فرشتگانی که حامل عرشند آن را بزرگ می‏ دارند و حقش را می ‏شناسند.

ماهی که پاداش ها 70 برابر می شود

ماه رجب و شعبان در آموزه های دینی مان مقدمه ای برای ورود به ماه مبارک رمضان شمرده شده اند، لذا همواره مورد توجه زیاد خوبان درگاه الهی قرار گرفته است و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تأکید زیادی نسبت به مراقبت این ماه های شریف کرده اند.ماه شعبان

ماه شعبان

ماه شعبان

ماه شعبان و فضیلت آن

به عنوان نمونه ابن عباس روایت کرده است که رسول خدا (صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) در حالی که یارانش از فضیلت ماه شعبانسخن می‏ گفتند فرمود:

همچنین بخوانید : صلوات ویژه و پرفضیلت برای ماه مبارک شعبان

شعبان ماه شریفی است، و آن ماه من است و فرشتگانی که حامل عرشند آن را بزرگ می‏ دارند و حقش را می ‏شناسند و آن ماهی است که در آن روزی های مؤمنان به خاطر ماه رمضان زیاد و بهشت، زینت و آراسته می ‏شود و به این جهت نامش را شعبان گذاشتند که روزی ‏ های مؤمنان در آن تقسیم می‏ شود؛ و آن، ماه عمل است (هُوَ شَهْرُ الْعَمَلِ)و در آن هر حسنه‏ ای هفتاد برابر می‏ شود، و گناهان (از نامه اعمال) پاک و گناهان آمرزیده می‏ شود و عمل نیک، مورد قبول قرار می‏ گیرد. پروردگار با عظمت در آن ماه به بندگانش مباهات می‏ کند و از عرش خویش به روزه‏ داران و عبادت‏ کنندگان خود نظر و در برابر حاملان عرش خود به آنها مباهات می‏ کند. (ثواب الأعمال شیخ صدوق، ص 62)

ابْنِ عَامِرٍ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلی الله علیه و آله وَ قَدْ تَذَاکَرَ أَصْحَابُهُ عِنْدَهُ فَضَائِلَ شَعْبَانَ قَالَ شَهْرٌ شَرِیفٌ وَ هُوَ شَهْرِی وَ حَمَلَةُ الْعَرْشِ تُعَظِّمُهُ وَ تَعْرِفُ حَقَّهُ وَ هُوَ شَهْرٌ زَادَ اللَّهُ فِیهِ أَرْزَاقَ الْمُؤْمِنِینَ لِرَمَضَانَ وَ تُزَیَّنُ فِیهِ الْجِنَانُ وَ إِنَّمَا سُمِّیَ شَعْبَانَ لِأَنَّهُ یَتَشَعَّبُ فِیهِ أَرْزَاقُ الْمُؤْمِنِینَ لِرَمَضَانَ وَ هُوَ شَهْرُ الْعَمَلِ فِیهِ تُضَاعَفُ الْحَسَنَةُ سَبْعِینَ وَ السَّیِّئَةُ مَحْطُوطَةٌ وَ الذَّنْبُ مَغْفُورٌ وَ الْحَسَنَةُ مَقْبُولَةٌ وَ الْجَبَّارُ جَلَّ جَلَالُهُ یُبَاهِی فِیهِ بِعِبَادِهِ یَنْظُرُ مِنْ عَرْشِهِ إِلَی صُوَّامِهِ وَ قُوَّامِهِ فَیُبَاهِی بِهِمْ حَمَلَةَ عَرْشِهِ.

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا