احکام دینیدانستنی ها مذهبیمتفرقه دینیمذهبی

شیوه برخورد با همسری که نماز نمی خواند

چگونه می توان همسری را که به مسایل اسلامی خصوصا نماز اهمیت نمی دهد ارشاد کرد؟

 

همسرم نماز نمی خواند، وظیفه من چیست

زن و شوهر می توانند نقش آفرینی حیاتی گسترده ای بر یکدیگر داشته باشند. البته کیفیت و میزان اثرگذاری و اثر پذیری ها بسیار متفاوت است. آنچه در اینجا حایز اهمیت می باشد داشتن درک روانشناختی ژرف و درستی از طرف مقابل است. به عبارت دیگر شما دقیقا باید راههای نفوذ و تاثیرگذاری بر همسر خود را بشناسید و متناسب با آن برنامه ریزی کنید و بدون داشتن چنین درکی چه بسا بسیاری از زحمات شما بی نتیجه یا کم ثمر خواهد بود.
نماز

نماز

پاسخ حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای در مورد همسر بی نماز

حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای به پرسشی درباره شیوه برخورد با همسری که نماز نمی خواند پاسخ گفته است.
سوال:چند سالی است که ازدواج کرده ‏ام و به مسائل شرعی و امور دینی اهمیت فراوانی می‏دهم و مقلد امام راحل(قدّس‏سرّه) هستم، ولی متأسفانه همسرم به مسائل دینی اهمیت چندانی نمی‏دهد، گاهی بعد از مشاجره لفظی، یک بار نماز می‏ خواند، ولی باز دوباره ترک می ‏کند و این رفتار او مرا بسیار رنج می‏دهد، وظیفه من در برابر او چیست؟

جواب:وظیفه شما فراهم نمودن زمینه اصلاح او به هر وسیله ممکن است، و باید از هرگونه خشونت که حاکی از بداخلاقی و ناسازگاری شما باشد، خودداری کنید، و اطمینان داشته باشید که شرکت در مجالس دینی و رفت و آمد با خانواده‏ های متدیّن تأثیر بسیار زیادی در اصلاح او دارد.

 

نمناک

0/5 (0 نظر)
همچنین بخوانید:  دعای مجرب برای باردار شدن

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا