جدیدترین مطالب امروز

عوارض مصرف استامینوفن در بارداری

مجموعه: اطلاعات دارویی, بیماری ها و راه درمان, داروهای گیاهی و طب سنتی, سلامت تعداد بازدید: 5

عوارض مصرف استامینوفن در بارداری

عوارض مصرف استامینوفن در بارداری

مصرف  استامینوفن در دوران بارداری عوارض جانبی فراوانی برای جنین دربردارد بهتر است بدانید جنین های پسری که مادرشان در دوران بارداری استامینوفن مصرف کرده اند در بزرگسالی دچار کمبود تستوسترون و بیماری‌های شایع تناسلی مردان خواهند شد.

طبق گزارشی که اخیرا از سوی Science Translational Medicine به چاپ رسد، متخصصین در تحقیقات اخیر دریافته‌ اند که اگر بافت جنینی بیضه پسران در معرض مواد مسکن استامینوفن قرار بگیرد، تولید تستوسترون آنها در آینده را کاهش می‌دهد. زنان بارداری که یک بار از این دارو استفاده می‌کنند، تاثیری بر وضعیت پسرشان نمی‌گذارند،اما مصرف چندین باره این داروی مسکن می‌تواند تاثیرگذار باشد.

 

خطرت ناشی از کمبود تستوسترون در جنین‌های مذکر، باعث بیماری‌های شایع تناسلی در مردان می‌شود که در هنگام تولد نوزادان پسر هم آشکار است؛ بیماری‌هایی مثل کریپتورکیدیسم (نزول نیافتگی بیضه به داخل کیسه خود) و نقص شناخته‌شده‌ای به نام هیپوسپادیاس(ناهنجاری ادراری که باعث مشکل در خروج ادرار در انتهای آلت تناسلی مردانه می‌شود) از جمله این موارد است. دیگر اختلالات ناشی از کمبود تستوسترون در دوران جوانی خودش را نشان می‌دهد که شایع‌ترین نوع آنها کمبود تعداد اسپرم‌ها و سرطان بیضه است. این محققان می‌گویند به تحقیقات بیشتری نیاز دارند تا فرایند تاثیرگذاری استامینوفن بر تولید تستوسترون جنین‌های مذکر را بیشتر بررسی کنند.

فواید سلامتی عناب برای کودکان
خواندن این مطلب

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عوارض مصرف استامینوفن در بارداری”

قالب تفریحی