مهدویت و آخر زمان

حدیث «فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی» و شأن نزولهای جعلی!!

موضوع: حدیث «فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی» و شأن نزولهای جعلی!!

  بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ: 98/10/27

موضوع: حدیث «فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی» و شأن نزولهای جعلی!!

(پاسخ به شبهات مهدویت، پردیسان)

فهرست مطالب این سخنرانی:

حدیث «فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی» و گرایش به تشیّع بسیاری از اهل سنت!

حدیث «فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی» و شأن نزولهای جعلی!

الف) خواستگاری امیرالمؤمنین از «دختر ابوجهل»!

ریزش ها و تلفات دردناک حوزه های علمیه!

ب) جیش یمن و کنیز اسیر شده!

ج) خواستگاری امیرالمؤمنین از «اسماء بنت عمیس»!

عنوان “شهادت حضرت زهرا” در تقویم سال 1371 به بعد!!

آیا لفظ «وفات» با لفظ «شهادت» منافات دارد!؟

با قاطعیت می گویم: شیعه، شبهه بی پاسخ ندارد!

از واجبات عینی این روزها، برای ما طلبه‌ها

ذکر مصیبت شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

تقدیم به پیشگاه مقدس و باعظمت حضرت بقیة الله الأعظم (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) صلواتی عنایت فرمایید.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین الحمدلله و الصلاة علی رسول الله و علی آله آل الله لاسیما علی مولانا بقیة الله و اللعن الدائم علی اعدائهم اعداء الله إلی یوم لقاء الله الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنّا لنهتدی لولا أن هدانا الله

خدا را بر تمام نعمت‌هایش به ویژه نعمت ولایت سپاس می گوییم. ایام شهادت جانسوز و مظلومانه حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) را به پیشگاه مقدس مولایمان حضرت بقیة الله الأعظم (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) و همه دلباختگان اهلبیت عصمت و طهارت و شما گرامیان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

خدا را به آبروی حضرت صدیقه طاهره سوگند می‌دهم پاداش ما را در این مصیبت جانکاه، فرج موفور السرور مولایمان حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) قرار بدهد.

حدیث «فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی» و گرایش به تشیّع بسیاری از اهل سنت!

ما در جلسه گذشته بحثی را پیرامون «شبهات فاطمیه» مطرح کردیم، از جمله سؤالاتی که عزیزان پرسیده بودند در رابطه با خواستگاری از دختر «ابوجهل» توسط امیرالمؤمنین در راستای زیر سؤال بردن حدیث:

«فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی فَمَنْ أَغْضَبَهَا أَغْضَبَنِی»

الجامع الصحیح المختصر، اسم المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامة – بیروت – 1407 – 1987، الطبعة: الثالثة، تحقیق: د. مصطفی دیب البغا، ج 3، ص 1361، ح 3510

بود. ما عرض کردیم این روایت برای عموم اهل سنت به ویژه وهابیت، دردسر بزرگی درست کرده است. چون «بخاری» چهار یا پنج مرتبه در کتاب «صحیح» خود این روایت را آورده است که پیغمبر اکرم فرمود:

«فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی فَمَنْ أَغْضَبَهَا أَغْضَبَنِی»

فاطمه پاره وجود من است، هرکسی او را به غضب آورد مرا به غضب آورده است.

«بخاری» در کتاب «صحیح» خود جلد 4 صفحه 210 حدیث 3714 این روایت را نقل می‌کند. «مسلم» در کتاب «صحیح مسلم» خود جلد 7 صفحه 141 حدیث 6202 این روایت را نقل می‌کند. حال «بخاری» در کتاب «صحیح» خود جلد 3 صفحه 1126 حدیث 2926 می‌گوید:

«فَغَضِبَتْ فَاطِمَةُ بِنْتُ رسول اللَّهِ فَهَجَرَتْ أَبَا بَکرٍ فلم تَزَلْ مُهَاجِرَتَهُ حتی تُوُفِّیتْ»

حضرت فاطمه زهرا دختر رسول الله از ابوبکر غضبناک شد و تا آخر عمر از او عصبانی بود.

الجامع الصحیح المختصر، اسم المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامة – بیروت – 1407 – 1987، الطبعة: الثالثة، تحقیق: د. مصطفی دیب البغا، ج 3، ص 1126، ح 2926

طبق این روایت حضرت فاطمه زهرا در حالی که از ابوبکر غضبناک بود، از دنیا رفت. این دو روایت تمام مبانی اعتقادی اهل سنت را برهم می زند.

از طرف دیگر هم «حاکم نیشابوری» در کتاب «المستدرک علی الصحیحین» جلد سوم صفحه 167 با سند صحیح نقل می‌کند که پیغمبر اکرم فرمود:

«إن الله یغضب لغضبک و یرضی لرضاک»

همانند خداوند عالم با غضب تو غضبناک و با رضایت تو خوشنود خواهد شد.

المستدرک علی الصحیحین، اسم المؤلف: محمد بن عبدالله أبو عبدالله الحاکم النیسابوری، دار النشر: دار الکتب العلمیة – بیروت – 1411 هـ – 1990 م، الطبعة: الأولی، تحقیق: مصطفی عبد القادر عطا، ج 3، ص 167، ح 4730

مرکزی پژوهشی در قم به نام «مرکز الأبحاث العقائدیة» زیر نظر دفتر آیت الله العظمی سیستانی است که خداوند ان شاءالله به حق حضرت صدیقه طاهره عافیت کامل به ایشان عطا کند.

در این مرکز کتابی تحت عنوان «موسوعة من حیات المستبصرین» درباره کسانی که شیعه شده‌اند تألیف شده که تا به حال در ذهن دارم سیزده یا چهارده جلد آن از چاپ بیرون آمده است.

عمدتاً در اینجا شخصیت‌های علمی از جمله اساتید دانشگاه‌ها و علمای بزرگ را آوردند و علت تشیع آنها را هم آوردند. این کتاب در اینترنت هم موجود است.

اگر شما وارد سایت «مرکز أبحاث عقائدیة» بشوید، در آنجا تمام این کتاب‌ها به صورت «پی دی اف» و «اچ تی ام ال» موجود است.

عده زیادی از علمای بزرگ اهل سنت از جمله اساتید دانشگاه و علما و دانشجویان اهل سنت که شیعه شدند، علت شیعه شدن خود را حدیث «فَاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی» معرفی می‌کنند.

پیام این روایت به قدری صریح و واضح است که برای هرکسی که کوچکترین تدبری داشته باشد و نظر منصفانه اعمال کند، حق روشن است. پیغمبر اکرم می‌فرماید: غضب فاطمه، غضب من و غضب من غضب خداست.

«بخاری» و «مسلم» در چندین جای کتاب خود می گویند: حضرت فاطمه زهرا از ابوبکر غضبناک شد و تا آخر عمر هم غضبناک بود. قرآن کریم هم می‌فرماید:

(یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَتَوَلَّوْا قَوْماً غَضِبَ اللَّهُ عَلَیهِمْ قَدْ یئِسُوا مِنَ الْآخِرَةِ کما یئِسَ الْکفَّارُ مِنْ أَصْحابِ الْقُبُورِ)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید با قومی که خداوند آنها را مورد غضب قرار داده دوستی نکنید، آن‌ها از آخرت مایوسند همانگونه که کفار مدفون در قبرها مأیوس می‌باشند.

سوره ممتحنه (60): آیه 13

طبق فرمایش قرآن کریم قومی که خداوند متعال بر آنها غضب کرده است را نمی‌توانید به عنوان حاکم و ولی خودتان انتخاب کنید. حال گذشته از آیه 57 از سوره مبارکه احزاب که می‌فرماید:

(إِنَّ الَّذِینَ یؤْذُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَةِ وَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذاباً مُهِیناً)

آن‌ها که خدا و پیامبرش را ایذاء می‌کنند خداوند آنها را از رحمت خود در دنیا و آخرت دور می‌سازد، و برای آنان عذاب خوار کننده‌ای آماده کرده است.