توسل عالم اهل سنت به حضرت زينب سلام الله عليها | مجله سیراف
مهدویت و آخر زمان

توسل عالم اهل سنت به حضرت زينب سلام الله عليها

پنجم جمادي الاولي سال پنجم هجري دختري پا به گيتي نهاد که چشم روشني پدر و مادر بود.

پنجم جمادي الاولي سال پنجم هجري دختري پا به گيتي نهاد که چشم روشني پدر و مادر بود. امير المؤمنين سلام الله عليه غرق در شادي و حضرت زهرا سلام الله عليها خرسند از تولد اين دختر مطهره بودند. او را زينب نام نهادند که براستي زينت پدر است. خطبه ي معروف آن بانوي جليله در دربار يزيد و از بين بردن شوکت و ابهت امويان، از جمله اقدامات شجاعانه آن حضرت بود و همگي گمان کردند که حضرت علي عليه السلام زنده شده است و در حال سخن است.

فضائل و كرامات بي نظير آن حضرت بيش از آن است که بيان شود چرا که دوست و دشمن بدان معترفند.

يکي از نکات قابل توجه پيرامون فضائل حضرت زينب سلام الله عليها، توسط عالم اهل سنت به نام «عبد الرحمن آجهوري» به آن حضرت مي باشد چنان چه شبلنجي از علماي اهل سنت در اين مورد مي نويسد:

قال الشيخ عبد الرحمن الآجهوري المقري في کتابه مشارق الانوار: قد حصل لي في سنة سبعين ومائة بعد الألف کرب شديد من کروب الزمان فتوجهت الي مقام السيدة زينب المذکورة وانشدتها هذه القصيدة فانجلي عني الکرب ببرکتها و هي: آل طه لکم علينا الولاء … الخ.

در کتاب شيخ عبدالرحمن آجهوري که نامش مشارق الانوار است خواندم که [نوشته بود]: در سال هزار و صد و هفتاد برايم گرفتاري شديدي از گرفتاري هاي زمانه حاصل شده بود. به مقام سيده زينب که مذکور است توجه کردم و اين قصيده را سرودم، به برکت آن قصيده سختي از من برداشته شد و آن قصيده اين است: آل طه، ولايت شما بر ماست تا آخر شعر.

و بدين صورت از بيماري خود به برکت حضرت زينب سلام الله عليها شفا پيدا کرد.

گروه پاسخ به شبهات

موسسه تحقيقاتي حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا