توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
سلامت

12 فوت و فن زنده ماندن در شرایط مرگبار و سفرهای ماجراجویانه (عکس)

12 فوت و فن زنده ماندن در شرایط مرگبار و سفرهای ماجراجویانه (عکس) 

ما امیدواریم که هیچ وقت یک مار سمی شما را نیش نزند و یا در دریا، جنگل و بیابان گم نشوید اما اگر چنین اتفاقی برای شما رخ داد مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید چگونگی زنده ماندن در شرایط سخت می باشد.

ما در این مقاله از سایت کوکا برای شما 12 فوت و فن را که می توانند به زنده ماندن شما در شرایط سخت و ماجراجویی های سفر کمک کنند ارائه کرده ایم.

1. زنده ماندن در دریا

زنده ماندن در دریا
زنده ماندن در دریا

تصور کنید که شما در یک قایق در دریا گم می شوید، چطور می خواهید زنده بمانید؟ سه چیز است که باعث زنده ماندن شما در دریا می شود؛ غذا، آب و دما.

شیرین کردن آب دریا : یک دستگاه تقطیر بسازید، دو مخزن کوچک و بزرگ و یک قطعه از یک کیسه پلاستیکی را به هم ببنیدید. آب دریا از مخزن بزرگ تبخیر شده، پلاستیک ناخالصی های آن را می گیرد و آب شیرین شده در مخزن کوچک جمع می شود.

پیدا کردن غذا در دریا : شما فقط باید راهی برای شکار پیدا کنید در سال 1942 یک دریانورد انگلیسی که در دریا گم شده بود توانست 133 روز زنده بماند، چون با استفاده از سیم های چراغ قوه یک قلاب ماهیگیری درست کرده بود.

شما هم می توانید با وسایلی که در اختیار دارید یک تور ماهیگیری بسازید، آن را در آب قرار دهید تا جلبک های دریایی و پلانکتون ها در آن به دام بیفتند و شما به عنوان غذا از آن ها استفاده کنید.

گرمای شدید دریا شما را زودتر از گرسنگی می کشد : علاوه نور خورشید، بازتاب آن از سطح آب دریا می تواند به پوست و شبکیه چشم های شما آسیب بزند، شما باید لباس های خود را در آورید و با آن ها سر و چشمانتان را بپوشانید.

2. زنده ماندن در بیابان

زنده ماندن در بیابان
زنده ماندن در بیابان

شب ها سفر کنید : اگر در بیابان گم شدید سعی کنید بیشتر در شب که دما کاهش پیدا می کند سفر کنید، مسافرت در شب خطر ابتلا به گرمازدگی و کم آبی بدن را کاهش می دهد. این استراتژی به شما کمک می کند تا حدود 1 گالن آب در روز صرفه جویی کنید.

آب کاکتوس ها را ننوشید : آب کاکتوس ها سمی بوده و نوشیدن آن می تواند باعث مرگ شما شود. در بیابان ها، آب می تواند در منابع زیر زمینی که بسیار عمیق نیستند، ذخیره شود.

3. گیر افتادن در زیر ساختمان یا غار

گیر افتادن در زیر ساختمان یا غار
گیر افتادن در زیر ساختمان یا غار

اگر شما در زیر آوار ساختمان یا درون یک غار گیر افتادید باید بدانید که هوا برای تنفس ارزشمند ترین چیزی است که به آن نیاز دارید.

بسیار آهسته نفس عمیق بکشید : از کبریت یا فندک استفاده نکنید چون آتش باعث کاهش مقدار اکسیژن می شود.

فریاد نزنید : فریاد زدن بیشتر شما را به وحشت می اندازد بنابراین تپش قلب شما سریعتر شده و باعث می شود که شما سریع تر نفس بکشید و اکسیژن بیشتری مصرف کنید.

پیراهن خود را بردارید و سر خود را با آن بپوشانید : این کار باعث می شود که آوار به سر و صورت شما آسیب نزند.

4. حمله سگ وحشی یا گرگ به انسان

حمله سگ وحشی یا گرگ به انسان
حمله سگ وحشی یا گرگ به انسان

گرگ ها اغلب زمانی به شما حمله می کنند که وارد قلمروی آن ها شوید، یادتان نرود که اگر یک سگ وحشی یا گرگ به شما حمله کرد در حالی که به او نگاه می کنید به عقب گام بردارید.

فرار نکنید : گرگ ها زمانی به شما حمله می کنند که با فرار کردن آن ها را تحریک کنید.

با صدای بلند جیغ بزنید : در حالی که به آرامی به عقب می روید با صدای بلند شروع به داد و بیداد و جیغ زدن کنید.

از درخت بالا بروید : اگر موفق نشدید از دست گرگ ها فرار کنید هرگز اجازه ندهید که شما را محاصره کنند خیلی زود یک درخت پیدا کنید و از آن بالا بروید.

5. درست کردن کبریت ضد آب

درست کردن کبریت ضد آب
درست کردن کبریت ضد آب

آتش برای هر آب و هوایی بسیار مهم است، کبریت خیلی زود رطوبت را جذب کرده و غیر قابل استفاده می شود، شما می توانید برای ضد آب کردن کبریت مقداری برق ناخن را بر روی آن بزنید و بگذارید تا خشک شود.

6. نیش زدن مار سمی

نیش زدن مار سمی
نیش زدن مار سمی

چگونه نیش مار سمی را تشخیص دهیم : درست بعد از اینکه یک مار سمی شما را نیش بزند، رنگ خون ممکن است قرمز تیره شود یا حتی به رنگ آبی درآید سپس جای نیش متورم شده و علائم دیگری از جمله سردرد، سیاهی رفتن چشم، خستگی مفرط، حالت تهوع و تب بروز می کند.

چه کار کنیم : پزشکان توصیه می کنند که اگر مار سمی شما را نیش زد با دهان آن را خارج نکنید چون ممکن است سم از طریق زخم های کوچک دهان وارد خون شما شود اما اگر شما از بیمارستان دور هستید 1 تا 2 ثانیه پس از نیش زدن مار آن را با دهان بمکید و بیرون بریزید و بلافاصله دهان را با آب بشویید.

جای نیش را فشار ندهید و بر روی آن باند نبندید : اگر زهر مار در یک جا بماند باعث نکروز می شود بهترین کار این است که بگذارید از جای نیش خون بیاید.

7. گاز گرفتگی حیوان هار

گاز گرفتگی حیوان هار
گاز گرفتگی حیوان هار – زخم سمت راست متعلق به حیوان هار می باشد.

اگر یک حیوان هار شما را گاز گرفت بلافاصله آن را با آب گرم و صابون خوب بشویید، اگر حیوانی که شما را گاز گرفت هار نباشد شما ممکن است دچار عفونت شوید.

اگر یک حیوان هار شما را گاز بگیرد زخم به مدت طولانی خونریزی می کند و پس از آن قرمز و متورم خواهد شد، سپس دچار خارش شده، شما تب می کنید و تحریک پذیر می شوید.

اسهال ناشی از گار گرفتگی حیوان هار شما را در کمتر از 4-7 روز می کشد به همین دلیل بسیار مهم است که خیلی سریع خودتان را به بیمارستان برسانید و واکسن هاری بزنید.

8. کد پیام اضطراری اس او اس را یاد بگیرید

کد پیام اضطراری اس او اس
کد پیام اضطراری اس او اس

اگر شما در معرض خطر هستید و هیچ وسیله ارتباطی ندارید باید بدانید که چگونه کد پیام اضطراری SOS را ارسال کنید.

برای ارسال سیگنال اس او اس با چراغ قوه یا موبایل 3 بار کوتاه، 3 بار بلند و دوباره 3 بار کوتاه فلاش بزنید. پس از ارسال سیگنال، سه ثانیه صبر کنید و دوباره این کار را تکرار کنید. اگر 3 فلاش نور یا سه سوت دریافت کنید به این معنی است که گروه نجات در راه است.

9. روش بخیه زدن زخم را یاد بگیرید

روش بخیه زدن زخم
روش بخیه زدن زخم

آموزش بخیه زدن روش خوبی برای جلوگیری از خونریزی است و می تواند تا حدودی جلوی عفونت را بگیرد و زندگی فرد را نجات دهد.

10. وسایلی که شما را زنده نگه می دارد همراه داشته باشید

وسایلی که شما را زنده نگه می دارد
وسایلی که شما را زنده نگه می دارد

یک کیت برای زنده ماندن در شرایط سخت درست کنید، درون این کیت می توانید وسایلی که شما را گرم نگه می دارد، غذا، آب و کمک های اولیه که جاگیر نباشند را قرار دهید.

یک جعبه کوچک بردارید و درون آن یک جعبه کبریت، باند، فویل آلومینیومی، یک تیغ، قلاب ماهیگیری، قرص آنتی بیوتیک، یک شمع کوچک، نخ و سوزن و دستمال مرطوب بگذارید.

11. شنا با دست های بسته

شنا با دست های بسته
شنا با دست های بسته

اگر در دریا گم شدید و یکی از دست های شما آسیب دیده است باید از روشی که مامور نیروی دریایی کید کارتلی آموزش داده استفاده کنید.

کنترل نفس مهمترین چیز است : بدون نگرانی نفس های عمیق بکشید زیر آب بروید و سریع به بالا آمده نفس را محکم بیرون دهید.

اگر در عمق کم هستید از روش شیرجه رفتن و پریدن به سمت ساحل استفاده کنید : هنگام شنا کردن یک نفس عمیق بکشید، پشت را خم کنید و سپس خود را در آب به سمت جلو حرکت دهید، بالا بیایید و نفس را محکم بیرون دهید این کار را تا جایی ادامه دهید که به ساحل برسید.

12. چگونه چوب مرطوب را آتش بزنید

چگونه چوب مرطوب را آتش بزنید
چگونه چوب مرطوب را آتش بزنید

این تکنیک به نام مشعل سوئدی شناخته می شود، لبه های چوب مرطوب را به صورت عمودی قرار دهید یک برش ستاره ای عمیق بر روی چوب ایجاد کنید حالا چوب های کوچک خشک درون آن بگذارید و آتش بزنید. به این ترتیب چوب مرطوب خیلی سریع آتش می گیرد و تا 2 یا 5 ساعت روشن می ماند.

منبع : brightside

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا