توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
آموزشخانه داری

ساخت کیف دستی زنانه مجلسی با الگو

ساخت کیف دستی زنانه مجلسی با الگو

انواع کیف دستی‌های زنانه زیبا در بازار وجود دارد، اما اگر دوست دارید خودتان کیف دستی درست کنید، می‌توانید در این مطلب با استفاده از پارچه طرح دار و قاب فلزی کیف دستی، مرحله به مرحله ساخت کیف دستی زنانه را یاد بگیرید.

برای ساخت کیف دستی از وسایل و ایده‌های زیادی استفاده می‌شود. کیف دستی‌های چرمی، نمدی، پارچه‌ای و غیره با طرح‌های مختلف در بازار وجود دارد.

اما برای داشتن یک کیف دستی خاص، ستاره به شما کمک می‌کند تا با استفاده از الگوی کیف و مراحل آموزش داده شده در این بخش یک کیف دستی زیبا درست کنید و خاص باشید.

وسایل مورد نیاز برای درست کردن کیف دستی

  • کاغذ
  • چسب حرارتی
  • پارچه چرم مصنوعی طرح دار (یا هر جنس پارچه ضخیم دیگر)
  • چرخ خیاطی (می‌توانید برای دوختن از سوزن و نخ هم استفاده کنید)
  • قیچی
  • سوزن ته گرد
  • یک مستطیل از جنس فوم یا پلاستیک
  • قاب فلزی نیم دایره مخصوص کیف دستی با قطر ۸.۵ سانتی متر

عکس الگوی کیف دستی زنانه 

روش ساخت کیف دستی

۱- ابتدا الگو‌های لازم برای این کیف دستی را مطابق با تصاویر زیر روی کاغذ بکشید. الگو‌های روی کاغذ را با قیچی برش دهید.

عکس الگوی کیف دستی زنانه

عکس الگوی کیف دستی زنانه

۲- الگوی کاغذی را روی پارچه چرمی طرح دار قرار دهید، به سلیقه خود قسمت‌هایی از پارچه را که دوست دارید برای طرح کیف دستی انتخاب کنید. در اینجا دم طاووس برای قسمت جلویی کیف دستی انتخاب شده است.

عکس الگوی کیف دستی زنانه

۳- از هر الگو باید دو عدد روی پارچه برش دهید و آماده کنید. استفاده از قسمت‌های زیبای طرح پارچه به زیباتر شدن کیف دستی کمک می‌کند.

عکس الگوی کیف دستی زنانه

۴- نیم سانتی متر داخلی لبه الگو‌های نواری را علامت زده و با نخ و سوزن کوک بزنید. بعد از اتمام کوک زدن، نوار بزرگ‌تر را بردارید و نخ کوک را از کنار کمی بکشید تا نوار پارچه‌ای شما شکل نیم دایره بگیرد. به تصویر دقت کنید.

عکس درست کردن کیف دستی زنانه شیک

۵- قسمت جلو و پشت کیف را یک پلیسه بیاندازید و با سوزن ته گرد این پلیسه را نگه دارید، سپس روی پلیسه را با نخ و سوزن بدوزید تا محکم شود.

عکس درست کردن کیف دستی زنانه شیک

۶- نوار‌های نیم دایره و قسمت جلو و پشت کیف را با سوزن ته گرد به هم وصل کنید. دقت کنید باید از پشت پارچه برای وصل کردن این تکه‌ها به یکدیگر استفاده نمایید.

عکس ساخت کیف دستی زنانه شیک


همچنین بخوانید: آموزش بافت کیف مجلسی با میل


۷- با الگوی نوار باریک و دو مستطیل دور گرد نیز باید قسمت داخلی کیف را درست کنید. به این ترتیب مستطیل دورگرد را با سوزن ته گرد به نوار باریک وصل کنید. از این کیسه کوچک برای داخل کیف دستی استفاده می‌شود.

دو کیسه کوچکی که درست کردید را کاملا با نخ و سوزن یا استفاده از چرخ خیاطی بدوزید و سوزن ته گرد‌ها را از آن جدا کنید.

عکس ساخت کیف دستی زنانه شیک

۸- حالا باید دو سر کیسه‌های کوچک را با سوزن ته گرد به هم وصل کنید؛ و با نخ و سوزن به هم بدوزید.

عکس ساخت کیف دستی زنانه شیک

۹- با فوم یا یک پلاستیک مشبک یک مستطیل کوچک به اندازه کف کیسه بزرگتر برش بزنید و آن را با چسب زیر کیسه پلیسه دار وصل کنید.

عکس درست کردن کیف دستی زنانه

۱۰- کیسه‌های کوچک را بر گردانید، به صورتی که طرح پارچه مشخص شود. کیسه کوچک را داخل کیسه بزرگتر فرو کنید. بالای کیف دستی جایی که دو کیسه به هم وصل شده‌اند را با نخ و سوزن بدوزید تا یک درز باریک بالای کیسه ایجاد شود.

عکس دوختن کیف دستی زنانه

۱۱- حالا وقت آن رسیده است که قاب فلزی مخصوص کیف دستی را سر جای خود قرار دهید. قاب فلزی را روی قسمت بالای کیف دستی بگذارید، درزی که در مرحله قبلی درست کردید را به آرامی داخل قاب فلزی فرو کنید. از یک میله یا سوزن فلزی برای فروکردن پارچه داخل قاب فلزی کمک بگیرید.

عکس قاب فلزی کیف دستی

۱۲- با سوزن و نخ روی قاب فلزی کوک بزنید تا تکان نخورد. سپس از سوراخ‌های قاب فلزی و یک نخ پلاستیکی برای محکم کردن این قاب روی پارچه کیف دستی استفاده کنید.

عکس قاب فلزی مخصوص کیف دستی

۱۳- بعد از دوختن قاب فلزی به کیف دستی با نخ پلاستیکی، نخ کوک‌ها را از کیف دستی جدا کنید. کیف دستی استثنایی شما آماده است.

عکس کیف دستی زنانه شیک و مجلسی

عکس کیف دستی زنانه شیک و مجلسی


همچنین بخوانید: تزیین کیف زنانه؛ تبدیل کیف ساده به یک کیف شیک و خاص


برگرفته از :  Craftmehappy

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا