توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
دانستنی ها مذهبیدعا و طلسم

دعای رفع ترس از مرگ و مردن و رفع اضطراب و ترس از مرگ عزیزان

در این پست از سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب دعا سایت  sirafiha.ir دعای رفع ترس از مرگ و مردن و رفع اضطراب و ترس از مرگ عزیزان را قرار دادیم .

دعای رفع ترس از مرگ و مردن و رفع اضطراب و ترس از مرگ عزیزان

در این پست از سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب  sirafiha.ir دعای رفع ترس از مرگ و مردن و رفع اضطراب و ترس از مرگ عزیزان را قرار دادیم . دعای زیر از دعاهای قوی و مجرب برای رفع ترس و وحشت از مرگ و فوت کردن می باشد . برای برطرف شدن ترس از مرگ عزیزان و ترس از مرگ ناگهانی و رفع ترس و اضطراب و استرس و دلهره از مرگ اعضای خانواده می توانید از دعای قرآنی و مجرب زیر برای رفع ترس و دلهره و اضطراب استفاده کنید . دعا سایت …

,ترس از مرگ,ترس از مرگ عزیزان,ترس از مرگ نی نی سایت,ترس از مرگ در خواب,ترس از مرگ در کودکان,ترس از مرگ در قرآن,ترس از مرگ پدر و مادر,ترس از مرگ دارم,ترس از مرگ بخاطر زندگی نکرده,ترس از مرگ والدین در کودکان,ترس از مرگ عزیزان نی نی سایت,ترس از مرگ عزیزان نشانه چیست,درمان ترس از مرگ عزیزان,فوبیای ترس از مرگ عزیزان,بیماری ترس از مرگ عزیزان,اختلال ترس از مرگ عزیزان,روانشناسی ترس از مرگ عزیزان,ترس مرگ عزیزان,وسواس فکری ترس از مرگ عزیزان,ترس از مرگ همسر نی نی سایت

دعای ریختن ترس از مرگ,دعای از بین رفتن ترس از مرگ,دعای برطرف شدن ترس از مرگ,دعای رفع اضطراب از مرگ و مردن,دعای رفع استرس و ترس از مرگ,طلسم رفع ترس از مردن و فوت ناگهانی,طلسم قوی و مجرب برای رفع ترس,طلسم ریختن ترس از مرگ,آیه و سوره رفع ترس از مرگ

دعای رفع ترس از مرگ و مردن و رفع اضطراب و ترس از مرگ عزیزان

ترس از مرگ چیست :

ترس از مرگ، یکی از رایج‌ترین نوع ترس در انسان‌هاست.

ترس معقول از مرگ، یک راهکار مناسب است که باعث حفظ امنیت جانی ما می‌شود و ما را از خطرات دور می‌کند.

ترس از مرگ یک پاسخ برای حفظ بقا است که باعث می‌شود در هنگام قرارگرفتن در موقعیت‌ها یا انجام کارهای خطرناک، خطر مرگ را احساس کنیم.

به‌طور مثال ترس از مرگ باعث می‌شود هنگامی‌که در نزدیکی لبه‌ی صخره‌ها و پرتگاه‌های بلند قرار بگیریم به جلوتر حرکت نکنیم و یا هنگامی‌که دریا طوفانی است در آن شنا نکنیم.

اما ترس از مرگ همیشه سودمند نیست. این نوع ترس در چنین مواردی باعث می‌شود که در ذهن افراد به‌صورت وسواس‌گونه رخنه کند و درحالی‌که فرد در هیچ‌گونه خطری نسبت به وقوع مرگ قرار ندارد، اما به‌طور مداوم به آن فکر کند و از آن بترسد.

نظر روانشناسان تاریخ درباره ترس وسواسی از مرگ :

«زیگموند فروید» (Sigmund Freud) معتقد بود که ترس غیرمنطقی از مرگ ریشه در دوران کودکی فرد دارد که در آن کودک در مواجهه با اتفاقاتی غیرمعمول و متضاد نسبت به آگاهی‌ دوران کودکی‌اش قرار گرفته است.

بعدها روانشناسانی مانند «رولو می» (Rollo May) و «ویکتور فرانکل» (Viktor Frankl) پیوندی بین فقدان معنی و موفقیت در برخی از جنبه‌های زندگی با ترس از مرگ مشاهده کردند

مانند احساس عدم آمادگی برای مرگ یا جاه‌طلبی‌های دست‌نیافتنی و بروز چنین احساساتی شدت اضطراب و ترس از مرگ را در افراد بیشتر می‌کرد.

«ارنست بکت» (Ernest Beckett)، انسان‌شناس معروف، معتقد بود که ترس از مرگ یک احساس بسیار قدرتمند و شدید است که در بین عموم مردم وجود دارد و این ترس هنگامی‌که توسط خود افراد سرکوب شود، به‌صورت رفتارهای مخرب یا ترس‌های دیگری مانند ترس از ارتفاع و یا ترس از فضاهای بسته نمود پیدا می‌کند.

اگرچه در ابتدا ممکن است شدت ترس از مرگ ناچیز باشد، اما این نوع ترس می‌تواند زندگی روزمره‌ی ما را دچار اختلال کند.

ما متوجه مسائلی می‌شویم که موجب تشدید ترس‌مان می‌شوند و به‌جای تحقیق و بررسی علت دقیق این ترس، از مواجه با آن خودداری می‌کنیم تا هیچ‌گونه وحشتی در ما ایجاد نشود.

این موضوع به‌مرور زمان ادامه پیدا می‌کند و باعث می‌شود ما از انجام بسیاری از کارهای روزانه اجتناب کنیم.

به‌عنوان مثال جک مرد ۶۰ ساله‌ی مجردی بود که بسیار دوست داشت که صاحب خانواده‌ی مستقلی باشد.

جک آخر هر هفته، سگ خانگی خود را برای پیاده‌روی و قدم‌زدن طولانی همراه خود به بیرون می‌برد.

او برای آنکه مدت طولانی‌تری قدم بزند، از راهی‌که کنار گورستان بود می‌گذشت.

جک متوجه شد که آخر هفته‌ها سرشار از احساسات و افکار نگران‌کننده درباره مرگ است و فهمید که احتمالا قدم‌زدن درکنار گورستان باعث ایجاد چنین احساساتی در او شده‌اند.

او از قدم‌زدن در کنار گورستان اجتناب کرد، اما تفکرات ناراحت‌کننده هنوز هم آخر هفته‌ها به سراغ او می‌آمدند.

جک احتمال می‌دهد که قدم‌زدن به همراه سگش باعث ایجاد این ترس می‌شود و آن را هم کنار می‌گذارد.

این نوع اجتناب روانی باعث می‌شود که جک حتی برای فرار از ترسش از رفت‌وآمد به مراسم‌های ختم، گورستان‌ها، اماکن مذهبی و حتی مراکز خریدی که در نزدیک این مکان‌ها قرار دارند، خودداری کند. 

دعای رفع استرس و ترس از تنهایی :

در زمانی که به هر دلیل دچار اضطراب یا نگرانی و دلشوره می شوید ذکر و دعای مجرب رفع دلشوره و استرس و اضطراب ذیل را ۱۴ مرتبه قرائت کنید دلشوره و اضطراب تان برطرف می شود. در اثنای ذکر توجه قلبی داشته باشد. مجرب است.

«ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّهَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم»

دعای رفع استرس

برای رفع استرس و دلشوره، دست راست را روی سینه اش بگذارد و ۷ مرتبه آیه ۲۸ شریفه سوره رعد را بخواند. به اذن خداوند تبارک و تعالی احساس آرامشی فوری در شما ایجاد می شود.

(توجه شود :با اتجاه به قبله بخواند و در اثنای قرائت توجه قلبی داشته باشد.)

«الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوب»

دعای امام صادق (ع) برای رفع ترس و استرس:

سید بن طاووس از قول امام صادق علیه السلام نقل کرده است:

اگر سوره محمد را بنویسند و هنگام جنگ و نزاع به همراه داشته باشند از خوف و خطر ناشی از ان در امن می مانند و درهای خوبی ها برایشان گشوده می شود و اگر نوشته سوره محمد را بشویند و از آب حاصل از آن بنوشند برای آرام شدن ترس و اضطراب مفید است…

( الامان من أخطار الاسفار و الازمان، ص ۸۹)

آیه قرآن برای رفع ترس و اضطراب:

برای دفع ترس و اضطراب و دلهره می توان آیات ۴۵ و ۴۶ سوره مبارکه الاسراء را که به کار بردن آنها خصوصا به جهت دفع ترس، اضطراب، دلهره، دلشوره و همچنین دفع دشمن بسیار موثر است قرائت نمود.

این آیات شریفه حصاری محکم است:

«وَ إِذَا قَرَأْتَ الْقُرآنَ جَعَلْنَا بَیْنَکَ وَبَیْنَ الَّذِینَ لاَ یُؤْمِنُونَ بِالآخِرَهِ حِجَابًا مَّسْتُورًا ﴿۴۵﴾ وَجَعَلْنَا عَلَى قُلُوبِهِمْ أَکِنَّهً أَن یَفْقَهُوهُ وَفِی آذَانِهِمْ وَقْرًا وَإِذَا ذَکَرْتَ رَبَّکَ فِی الْقُرْآنِ وَحْدَهُ وَلَّوْاْ عَلَى أَدْبَارِهِمْ نُفُورًا ﴿۴۶﴾»

,ترس و وحشت شب اول قبر,درمان ترس از شب در کودکان,ترس شب عروسی نی نی سایت,ترس از شب عروسی نی نی سایت,ترس از تنهایی در شب نی نی سایت,ترس از رابطه شب عروسی نی نی سایت,ترس شب اول ازدواج نی نی سایت,ترس عروس از شب عروسی,علت ترس از شب عروسی,ترس زیاد از شب عروسی,رمان ترس از شب عروسی,ترس از اولین شب ازدواج

دعای امام صادق (ع) برای رفع ترس:

روایت شده که شخصى خدمت حضرت صادق علیه السلام شکایت از وحشت کرد حضرت فرمود آیا خبر ندهم شما را به چیزى که اگر بگوئید آن را وحشت نخواهید کرد در شب و نه در روز .

بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ تَوَکَّلْتُ عَلَى اللَّهِ اِنَّهُ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللَّهَ بالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْئٍ قَدْراً اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فى کَنَفِکَ وَ فى جِوارِکَ وَاجْعَلْنى فى اَمانِکَ وَ فى مَنْعِکَ.

بنام خدا و به یارى خدا و توکل کردم بر خدا که براستى هرکه توکل کند بر خدا او برایش بس است براستى خدا برساند فرمانش را و قرار داده خدا براى هر چیز اندازه اى خدایا قرار ده مرا در کنف خود و در جوار خود و قرارم ده در امان و حفظ خودت.

دعای امام صادق (ع) برای برطرف کردن ترس و وحشت:

امام صادق علیه السلام فرمود:

هر کس این دعا را صبح و شام سه دفعه بخواند خداوند تبارک و تعالی او را از هر چه هراسان باشد ایمن می کند.

أَصْبَحْتُ‏ فِی‏ ذِمَّهِ اللَّهِ‏ وَ ذِمَّهِ مَلَائِکَتِهِ وَ ذِمَمِ أَنْبِیَائِهِ وَ رُسُلِهِ عَلَیْهِمُ السَّلَامُ وَ ذِمَّهِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ ذِمَمِ الْأَوْصِیَاءِ مِنْ آلِ مُحَمَّدٍ عَلَیْهِمُ السَّلَامُ آمَنْتُ بِسِرِّ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَلَانِیَتِهِمْ وَ ظَاهِرِهِمْ وَ بَاطِنِهِمْ‏ وَ أَشْهَدُ أَنَّهُمْ فِی عِلْمِ اللَّهِ وَ طَاعَتِهِ کَمُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِه

آیت الکرسی برای رفع ترس و وحشت:

براى رفع وحشت از تنهایى، «آیه الکرسى» را بخواند و پس از آن بگوید:

اَللّهُمَّ آنِسْ وَحْشَتى، وَآمِنْ رَوْعَتى، وَاَعِنّى عَلى وَحْدَتى.(۱)

خدایا آرامش ده وحشتم را و ایمنى بخش به ترسم و کمکم ده بر تنهاییم.

دعای پیامبر اکرم (ص) برای رفع ترس:

روایت شده است که رسول گرامى اسلام(ص) به امیر مؤمنان (ع) فرمود:

یا على! هرگاه احساس خطر کردى بگو:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ، وَلا حَوْلَ وَلاقُوَّهَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظیـمِ.

ذکر برای رفع ترس و وحشت:

هر که ۱۵۰۰ بار هر روز بخواند از ترس و پریشان احوالی ایمن بود و قرب حق تعالی یابد و صاحب یقین گردد:

«یا واحِدُ تَوَحَّدتَ بِالوَحدانِیَّهِ والوَحدانِیَّهُ فی وَحدانِیَّهِ وَحدانِیَّتِکَ یا واحِدُ»

از آیاتی که علاوه بر رفع استرس بسیار توصیه شده است عبارت اند از:

خواندن سوره عنکبوت قبل از خواب برای رسیدن به آرامش روحی
ذکر (( حسبنا الله و نعم الوکیل )) برای غلبه بر ترس و استرس
ذکر (( لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین )) برای رفع غمگین بودن
ذکر (( افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد)) برای پرهیز از مکر و حیله دیگران

دعای موثر و مجرب در زمان ترس و وحشت :

از امام صادق (ع) نقل شده است :

برای مقابله با ترس زیاد دست خود را روی قلب خود بگذارید و بسم الله بگویید.

سپس دعای زیر را ۷ مرتبه زمزمه کنید.

أَعُوذُ بِعِزَّهِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِقُدْرَهِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِرَحْمَهِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِجَلَالِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِعَظَمَهِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِجَمْعِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِرَسُولِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِأَسْمَاءِ اللَّهِ مِنْ شَرِّ مَا أَحْذَرُ وَ مِنْ شَرِّ مَا أَخَافُ عَلَى نَفْسِی

دعای رفع دلشوره و ترس از امام باقر (ع):

۲ رکعت نماز بخوان و ۷۰ بار بگو :

یا أبصَرَ النَّاظِرین و یا أسمَعَ السَّامِعین و یا أسرَعَ الحَاسِبین و یا أرحَمَ الرَّاحِمین

کافی ۲/۵۵۶

دعای غلبه بر ترس و اضطراب از امام صادق (ع):

در مواضع وحشتناک دست بر سر بگذار. و آیه ۸۳ آل عمران را بلند بخوان و نیز اذان گفتن با صدای بلند در مکان خلوت جهت دفع ترس مؤثر است.

أَفَغَیْرَ دِینِ اللَّهِ یَبْغُونَ وَلَهُ أَسْلَمَ مَنْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ طَوْعًا وَکَرْهًا وَإِلَیْهِ یُرْجَعُونَ

برای غلبه بر ترس و جهت رفع اضطراب و نگرانی و ترس و وحشت :

هر روز بعد از نمازهای پنج گانه آیه ۸ سوره آل‌عمران را ۱۰ بار بخواند شفا یابد

رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَهً ۚ إِنَّکَ أَنْتَ الْوَهَّابُ

برای غلبه بر ترس بگوید :

کهیعص ، حمعسق ، و لا حَولَ‏ وَ لا قُوَّهَ إلَّا بِاللَّهِ‏ العَلِیِ‏ العَظِیم

ترس از بین خواهد رفت.

,رفع ترس از مرگ,دعای رفع ترس از مرگ,دعا برای رفع ترس از مرگ,دعای رفع ترس از مرگ نی نی سایت,راههای رفع ترس از مرگ,دعایی برای رفع ترس از مرگ,ذکر برای رفع ترس از مرگ,راههای درمان ترس از مرگ,,ترس از مرگ عمل بینی نی نی سایت,ترس از مرگ فرزند نی نی سایت,ترس از مرگ شوهر نی نی سایت,دعای رفع ترس از مرگ نی نی سایت,ترس از مرگ در کودکان نی نی سایت,ترس از مرگ و بیماری نی نی سایت,وسواس فکری ترس از مرگ نی نی سایت,ترس از مرگ در خواب تعبیر,ترس از مرگ هنگام خواب,ترس از مرگ در کودکان,درمان ترس از مرگ در کودکان,علت ترس از مرگ در کودکان,ترس از مرگ پدر و مادر در کودکان,آیات قرآن در مورد ترس از مرگ,ترس از مرگ بخاطر زندگی نکرده دکتر بابایی,ترس از مرگ بخاطر زندگی نکرده است,ترس کودکان از مرگ والدین

برگرفته از سایت دعاگو

*************************************************

بازنشر : دعا سایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی و فال و تعبیر خواب و باستان شناسی )

doasite.com

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا