توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
بدنسازیدرمان با ورزشورزش

سن مناسب برای شروع ورزش بدن سازی

 بدن سازی با توجه بـه تاثیراتی کـه روی زیبایی بدن دارد ورزش مورد علاقه آقایان اسـت و طبق معمول از سنین نوجوانی و جوانی آقایان این ورزش را شروع می کنند. حیدرخانی ، اظهار کرد: بهترین سن برای شروع بدنسازی در افراد مختلف یکسان نیست؛ ولی با توجه بـه تفاوت‌هاي بدن افراد از 18 سالگی بـه بعد برای اینکار مناسب اسـت.

وی ادامه داد:  افرادی کـه می خواهند این ورزش را آغاز کنند باید زیر نظر مربی مجرّب ودر باشگاه‌هاي استاندارد و مجهز فعالیت کنند تا از بروز آسیب جلوگیري و بـه موفقیت هرچه بیشتر آن‌ها کمک شود.حیدرخانی خاطرنشان کرد: اگر فعالیت بدن‌سازان با دستگاه بدون کنترل مربی مجرب باشد می تواند آسیب‌هاي جبران ‌ناپذیری بـه ورزشکار وارد کند.

 

این مسئول با اشاره بـه مضرات استفاده از مواد انرژی‌زا توسط ورزشکاران این رشته توضیح داد: جوانان باید با آگاهی‌کامل دراین زمینه اقدام کنند و دست بـه مصرف هر مواد نیروزایی نزنند.وی‌ تصریح کرد: برای پیش گیری از مصرف غیراصولی مواد نیروزا در باشگاه‌هاي ورزشی، بازرسان هیات بدنسازی استان اقدام بـه جمع‌آوری این مواد میکنند.

 

حیدرخانی با اشاره بـه فعالیت باشگاه‌هاي غیرمجاز بدنسازی در استان‌ گفت: درصدد شناسایی باشگاه‌هاي غیرمجاز ورزشی در استان هستیم تا وضعیت مصرف مواد انرژی‌زا دراین مراکز متعادل شود.رییس هیات بدنسازی البرز در پایان خاطرنشان کرد: شناسنامه‌دار کردن باشگاه هم می تواند از هر گونه فعالیت غیرمجاز پیش گیری ‌کند؛ بهمین دلیل بزودی این امر طرح اجرایی می شود.

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا